Een persoon in spijkerbroek en sportschoenen plaatst een grote witte Iso-Bag in een witte machine op wieltjes voor duurzaam vacumeren, tegen een muur in een moderne binnenomgeving.

Duurzamer vacumeren met de Iso-Bag

Traditioneel bestaan vacumeerzakken uit twee lagen, waarbij polyethyleen (PE) en polyamide (PA) worden gecombineerd om optimale barrière-eigenschappen te bieden. Hoewel dit effectief is, heeft het gebruik van twee lagen nadelen voor het milieu en een hoger grondstofverbruik. De Iso-Bag is onze eigen geproduceerde vacumeerzak dat een stap vooruit zet op het gebied van duurzaamheid en lagere kosten voor de zorg. 

Bij Less2Care blijven we voortdurend naar innovatieve oplossingen zoeken die niet alleen de zorg verbeteren, maar ook de impact op het milieu minimaliseert. 

Waarom de Iso-Bag duurzaam is

Een witte Iso-Bag waszak op een metalen frame met wieltjes staat in een lichte gang bij een open deur, naast een ander opgevouwen wit apparaat; het zonlicht stroomt naar binnen en accentueert het duurzaam vacumeren ontwerp.

1. Recyclebaarheid:

De Iso-Bag bestaat uit slechts één materiaal (PE) en is daarom gemakkelijk te recyclen. In tegenstelling hiermee zijn de alternatieve/traditionele vacumeerzakken gemaakt van twee lagen, met gecombineerde materialen zoals PE en PA. Dit maakt de alternatieve vacumeerzakken moeilijk tot niet recyclebaar. 

Bovendien bestaat 30% van de grondstoffen van de Iso-Bags uit gerecycled materiaal. Hierdoor zijn de Iso-Bags niet alleen recyclebaar, maar dragen ze ook bij aan het verminderen van de vraag naar nieuwe grondstoffen. Dit vormt een belangrijke stap richting een circulaire economie, waarin materialen hergebruikt worden en verspilling geminimaliseerd wordt.

2. Eigen productie in Nederland:

Het produceren van Iso-Bags in Nederland betekent kortere transportafstanden voor grondstoffen en eindproducten. Dit resulteert in verminderde logistieke kosten en een lagere ecologische voetafdruk als gevolg van verminderde CO2-uitstoot. Eigen productie maakt ook effectievere kwaliteitscontrole mogelijk. Zo kunnen we de hoogste normen voor productkwaliteit gemakkelijk handhaven.

Een grote industriële machine met het label ISC BAG in een fabrieksomgeving, met bedieningspanelen, kabels en rollen - waarschijnlijk gebruikt voor duurzaam vacumeren of verpakken met Iso-Bag technologie.

3. Lagere kosten:

De Iso-Bag is kosten effectiever, aangezien het gebruik van slechts één type materiaal de productiekosten verlaagt. Daarnaast produceren we zelf de Iso-Bags waardoor we lagere prijzen kunnen geven. Zo zorgen we voor lagere kosten voor de zorg.

Een witte ziekenhuislinnenkar op wieltjes met het label ISCAIR staat tegen een witte muur op een grijze vloer. Met een grote doorzichtige plastic zak, gedeeltelijk gevuld met wit linnen, ondersteunt de kar de Green Deal Duurzame Zorg initiatieven op het gebied van duurzaamheid in de gezondheidszorg.

4. Veelzijdig gebruik/ toegankelijkheid:

We hebben de Iso-Bag zo gemaakt dat het bijna met alle vacumeermachines te combineren is. We hebben hier bewust voor gekozen, om het toegankelijkere te maken voor alle zorginstellingen om te kiezen voor duurzamere opties, zoals de Iso-Bags.

De voordelen van de Iso-Bag, zoals recyclebaarheid, eigen productie in Nederland en kosteneffectiviteit, maken het niet alleen een slimme keuze voor zorginstellingen maar ook een stap in de richting van een duurzamere toekomst.

Nieuwsgierig naar ons concept?

Neem vrijblijvend contact met ons op. Onze adviseurs, Luca en Twan hebben antwoord op al je vragen en vertellen je graag meer over ons concept.